İnfaz Koruma Memurları Kıyafet Yönetmeliği Değişti

infaz koruma memuru

Adalet Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Sayın Sefa Mermerci CTE Genel Müdürü olduğu dönemde yaptığı açıklamada personele kıyafet yönetmeliği değiştirilerek  yeni kıyafet uygulamasına geçmek için çalışma yaptıklarını,kıyafet ve ayakkabıların yenilenerek daha rahat kıyafetlerle çalışma imkanı olacağı müjdesini vermişti 9 Mart 2012 Cuma günü Giyecek Yardımı Yönetmeliği resmi gazetede yayımlanarak  yürürlüğe girdi.

İnfaz ve koruma memurlarının üniformalarında da AB Ülkelerinde olduğu gibi yazlık ve kışlık gömlek ile kravat kullanma zorunluluğunun sona ermesi ve yazları tişört, kışları ise bisiklet yaka spor kazak giyerek daha rahat görev yapma imkânını doğacaktır.

Bu sürecin son aşaması ise İnfaz ve Koruma Memurlarının üniformalarının fonksiyonel hale getirilmesi için ” adlı AR-GE projesi geliştirilerek . Proje kapsamında TÜBİTAK, İTÜ Tekstil Teknolojileri ve Tasarımı Fakültesi, modacılar ile tekstilcilerden oluşan çalışma grubu oluşturularak üniformalarının daha çağdaş, sağlıklı ve yapılan göreve uygun bir şekilde yeniden tasarlanması beklenmektedir.

Resmî Gazete

Sayı : 28228

YÖNETMELİK

Karar Sayısı : 2012/2818

Ekli “Memurlara Yapılacak Giyecek Yardımı Yönetmeliğinde Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik”in yürürlüğe konulması; Çalışma veSosyalGüvenlik Bakanlığının 30/1/2012 tarihli ve 450 sayılı yazısı üzerine, 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 211 inci maddesine göre, Bakanlar Kurulu’nca 10/2/2012 tarihinde kararlaştırılmıştır.

Abdullah GÜL

CUMHURBAŞKANI

MEMURLARA YAPILACAK GİYECEK YARDIMI YÖNETMELİĞİNDE

DEĞİŞİKLİK YAPILMASINA DAİR YÖNETMELİK

MADDE 1 – 14/9/1991 tarihli ve 91/2268 sayılı Bakanlar Kurulu Kararı ile yürürlüğe konulan Memurlara Yapılacak Giyecek Yardımı Yönetmeliğine ekli (I) sayılı cetvelin (20) numaralı sırası aşağıdaki şekilde değiştirilmiştir.

“20 İnfaz ve Koruma Memuru Pantolon 3 adet 1 yıl (Kumaştan 1 adet yazlık, 2 adet kışlık)

Tişört 4 adet 1 yıl (2 adet yazlık, 2 adet kışlık)

Bot 2 adet 1 yıl (1 adet yazlık, 1 adet kışlık)

Mont 1 adet 2 yıl

Pardesü-Gocuk 1 adet 3 yıl

Kep 1 adet 1 yıl

Yağmurluk 1 adet 3 yıl

Palaska 1 adet 2 yıl”

MADDE 2 – Aynı Yönetmeliğe ekli “DİP NOT”un (A) bölümünün (3) numaralı sırasında yer alan “trafik hizmetlerinde çalışan personel,” ibaresinden sonra gelmek üzere “koruma hizmetlerinde çalışan personel,” ibaresi eklenmiştir.

MADDE 3 – Sayıştayın görüşü alınarak hazırlanan bu Yönetmelik, 1/1/2012 tarihinden geçerli olmak üzere yayımı tarihinde yürürlüğe girer.

MADDE 4 – Bu Yönetmelik hükümlerini Bakanlar Kurulu yürütür.

İnfaz Koruma Memurları Kıyafet Yönetmeliği Değişti için bir yorum

  1. Thanks for the sensible critique. Me and my neighbor were just preparing to do a little research about this. We got a grab a book from our local library but I think I learned more clear from this post. I’m very glad to see such wonderful information being shared freely out there.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Spam Protection by WP-SpamFree